Emelwerda-Home   |   Personeel-Portaal   |   Leerling-Portaal   |   Ouder-PortaalSitemapvrijdag 18 mei 2012
 
 Zoeken  
 
 

Home - Groep 8 - 8+

Wat is de 8+ klas?

Bekijk hier de handout van de informatieavond:  Informatieavond 8+ 11 januari 2012.pdf

De 8+ klas is er voor basisschoolleerlingen uit groep 8 die (hoog)begaafd zijn. Zij kunnen meer lesstof aan naast het gewone programma. Onder leiding van iemand die gespecialiseerd is in het begeleiden van deze leerlingen komen ze elke week op woensdagochtend bij elkaar. Eén van de doelen is gelijkgestemden te ontmoeten en ervaringen uit te wisselen. Ook wordt er veel aandacht besteed aan de sociaal-emotionele ontwikkeling: waar ben ik goed in, wat kan ik niet zo goed, wat zou ik nog willen verbeteren, kortom jezelf beter leren kennen zodat je nog lekkerder in je vel zit.

Naast groepsprojecten voor iedereen kunnen de leerlingen ook kiezen uit verschillende verbredingopdrachten op taalkundig of wiskundig gebied of ze werken aan een eigen project. Er is keus uit individuele en groepsopdrachten. Ook wordt er aandacht besteed aan ´leren leren´. Omdat veel kinderen op de basisschool moeiteloos door de stof zijn gewandeld, is het van belang dat ze leerstrategieën ontwikkelen om zich stof eigen te maken. We leren je bijvoorbeeld hoe je woordjes leert, hoe je een samenvatting maakt en hoe je je huiswerk kunt plannen. Kortom een heel leerzaam traject voor kinderen die meer aankunnen.

S. de Vries-Smits (coördinator hoogbegaafdheid) en A. Atsma (docent plusklas)


S. de Vries-Smits en 8+ leerlingen

Een 8+ leerling vertelt...

Ik ben Anouk en ik ben 11 jaar oud. Ik zit nu in de 8+ groep en heb het daar erg naar mijn zin want het is wel even wat anders dan op de basisschool.
 
Ik zal een paar voorbeelden noemen:

1. de kinderen met wie ik nu in de klas zit begrijpen je veel beter en snappen leuke (en snelle!) woordgrapjes.  Hier hoef je bij mij op school niet mee aan te komen want dan staren ze je vreemd aan.
 
2. Normaal gesproken verveel ik me dood op school; als ik nu niet naar 8+ had gemogen was het misschien nog eens echt gebeurd ook. Maar je hoeft je hier niet vervelen, ben je ergens mee klaar dan zijn er altijd nog hele lastige raadsels of andere dingen waar nog een diepere gedachte achter zit.
 
3.Het is hier gewoon veel leuker!  ;~)
 
In de 8+ groep heb je 26 kinderen en 2 leraressen Annet Atsma en Sonja de Vries en 2 groepen 13 kinderen per groep dus. Omdat de groepen maar uit 13 kinderen bestaan krijg je veel aandacht wanneer je het nodig hebt.
 
Je vraagt je vast af wat je op 8+ doet nou in ieder geval geen gewone dingen: laatst moesten we een knikkerbaan maken die zo langzaam mogelijk gaat ja inderdaad zo langzaam mogelijk! We werden ingedeeld in groepjes ik zat bij Dirk en Katinka dat was heel erg leuk. Eerst moest je een ontwerp maken, ieder voor zich. Toen moest je het beste ontwerp kiezen.  We hebben overlegd en die van mij werd gekozen. Ook zijn we bezig met het project 'Reis om de wereld in 80 dagen'. Daarbij moet je je hersens ook echt laten kraken. Leuk!!